Oddiel KARATE MTK Tatran Žarnovica

Mgr. Jozef Kováč
mobil: +421(0)908536789
email: jozefkovac68@gmail.com
Galéria: Trstenský pohár karate XIX. ročník, otvorené Majstrovstvá Stredoslovenského zväzu kadetov a juniorov 2016 a otvorené 1. kolo Stredoslovenského pohára mládeže 2016 - Tvrdošín, 5.11.2016
Oddiel karate Trstená usporiadal 19.ročník pohára mesta, ktorý bol zároveň Majstrovstvami stredoslovenského zväzu karate. Medailové umiestnenie pretekárov zaručovalo priamy postup na Majstrovstvá Slovenska dorastencov, kadetov a juniorov. Zdravotné problémy vyradili z nominácie Daniela Halaja a Juraja Krišku, a taktiež Emu Roškovú. Preto Žarnovicu reprezentovalo duo Nikola Miksaiová a Dominik Jozef Národa. Keďže to bola pohárová súťaž k jej zefektívneniu došlo k zlúčeniu niektorých kategórii podľa hmotnosti. Priamo sa to dotklo našej pretekárky, keď v jej zlúčenej kategórii ,, vylosovali“ čierneho petra úvodného zápasu. Scenár jej zápasu dokončili zaujatí rozhodcovia aby im naša pretekárka nekalila vodu. Nikola skončila bez medailového umiestnenia, ale postup na Majstrovstvá Slovenska mala svojimi výsledkami zaistený už pred týmto podujatím. Dominik sa po stuhnutom úvode prebojoval až do finále. Po urputnom zápase tesne prehral, ale jeho výkon a strieborná medaila mu zaručuje priamy postup na Majstrovstvá Slovenska. Obom našim pretekárom patrí za reprezentáciu Žarnovice poďakovanie a prejeme našim maródom uzdravenie a skorý návrat na tatami. V septembri pribudli do našich radov nováčikovia, ktorým želáme zdravie a pevnú vôľu. Veríme, že aj medzi nimi sú naši budúci reprezentanti a o ich športovom postupe Vás poinformujeme.